Ka motosportlaste hooaeg lõppes eriolukorra tõttu enne, kui see õieti alatagi jõudis. Kuidas piirangute tingimustes trenni teha? Kogemusi jagavad Priit Biene, Meico Vettik, Marko Rohtlaan, Mihkel Osula, Hardi Roosiorg ja Harri Kullas.
Priit Biene, enduro
“Minu treeningplaanid suures pildis ei muutunud,” räägib Biene. “Sain ilusti oma välismaa sõidulaagri tehtud ning jõudsin õigel ajal koju. Siia jõudes sain meeskonnalt korralduse natuke tsiklisõiduga tagasi hoida ning teha rohkem üldfüüsilist. Üldfüüsilise poole pealt muutus vaid nii palju, et kolisime treener Ants Kiisaga Audentese hallist Hiiu metsa, kus trennid käivad täie hooga edasi.”
Biene on isegi rahul, et hetkeolukord annab aega juurde põhja laduda – taas on ette võetud pikemad treeningud ning kohe, kui selgub, millal toimub esimene MM-etapp, saab treeningplaane vastavalt muuta.
Harri Kullas, motokross
Inglismaa meistrivõistluste avaetapp märtsi keskel jäeti ära ning Kullas jõudis veel sealt oma Belgia koju sõita ning on nüüd Belgias “karantiinis”. Lõuna-Euroopas ei ole motokrossiga hetkel üldse võimalik tegeleda. Belgias/Hollandis/Prantsusmaal on kõik rajad kinni pandud, samuti kõik krossid kuni 3. maini ära jäetud.
Seetõttu tegeleb Harri vormi hoidmiseks üldfüüsilise treeningutega – jalgrattasõit maanteel või maastikul, jooks, harjutused toas ja koduhoovis. “Kuna hooaeg algab alles maikuus, kui mitte veel hiljem, siis võtan praegu natuke rahulikumalt,” räägib Kullas. “Variante on palju, kui ainult teha tahta,” ei lase ta olukorral end heidutada.
Üksi treenimine ei ole tema jaoks samuti midagi erakordset, sest tavaliselt ongi ta seda harjunud omapäi tegema. Aega on nüüd nii palju, et saab rahulikult ka mootorratta ja autode putitamise ja hooldamisega tegeleda.
Vaata videost, kuidas Harri ja tema sõbratari Lisetti esimene koroonakriisi nädal on möödunud. NB! Harri lubab oma koroonapäevikut igal nädalal värskendada.
Meico Vettik, motokross
Märtsi alguses Inglismaal EM-i avaetapil 5. koha teeninud Vettiku vastus on lühike: “Teeme trenni ikka! Kangid hantlid kodus olemas, sõita Eestis veel lubadakse, üsna hea, et kodus oleme!”
Marko Rohtlaan, Vihur Motospordi klubi juht
“Hetkel oleme teinud trennidest pausi. Ootame ja vaatame, kuidas asjad arenevad,” ütleb Rohtlaan. “Sõidutrenn on hetkel kõige parem, sõitjatel on kiivrid peas ja rajal on nõutav distants ka olemas. Kuid ametlikke trenne klubis ei toimu.”
Ta lisab, et üldfüüsilisega on lihtsam, jooksmas saab ikka käia.
Mihkel Osula, ringrada
“Kuivõrd hooajaeelne trenn on suunatud rohkem vastupidavuse kasvatamisele, siis on jõusaalis ja muudes suletud ruumides treenimisele mitmeid alternatiive, nagu näiteks rattasõit ja jooksmine,” räägib Osula. “Samuti olen juba pikemat aega enda jooksutrennid seadnud nii, et nende lähedusse jääks mõni jõulinnak, kus on ideaalne peale kardio trenni ka ülakeha treenida.”
Veel esmaspäeval oli see Osula jaoks võimalik. Kuid kuna olukorras, kus sisejõusaalid on suletud, hakkasid ka jõulinnakud rahvahordide alla mattuma ning “kehval” kellaajal sinna sattudes oli kohati keeruline trenni seal läbi viia, otsustas Tallinna linn välijõusaalid koos muude välirajatistega nagu mänguväljakud sulgeda.
Hardi Roosiorg, motokross
Välismaalt saabunud Roosiorg sattus esimese hooga 14-päevasesse karantiini. Ta elab maal, nii et üldfüüsilist saab jooksmise ja erinevate harjutuste abil siiski treenida. “Proovin võimalikult palju liikuda ning asju teha, et igavus peale ei tikuks,” ütleb Roosiorg.